Д-р Марио пробиотик + Рус токсикодендрон 30 ch+ ИмуноКидс – „Био ваксина“ срещу летните ентеровируси…
СЪСТАВ :
- Лактобацилус булгарикус (Lactobacillus bulgaricus)
- Лактобацилус ацидофилус ( Lactobacillus acidophilus)
- Лактобацилус параказеи (Lactobacillus paracasei)
- Лактобацилус рамнозус (Lactobacillus rhamnosus)
- Лактобацилус ройтери (Lactobacillus reuteri)
- Страптококус термофилус (Streptococcus thermophilus)
- Бифидобактериум инфантис (Bifidobacterium infantis)
- Бифидобактериум бифидум (Bifiddobacterium bifidum)
В едно прахче – 5 млрд. живи бактерии
Това е специална комбинация от пробиотични щамове, които подпомагат детския имунитет , намаляват страничните ефекти от антибиотична и друга агресивна терапия и правят трудно възприемчив детския организъм към агресивните летни чревни вируси.
Занзи – ефективен спрей срещу насекоми за деца от 0+
В момента на пазара има нов , природен пордукт, чиито действие е насочено срещу насекоми и комари.
Хубавото е, че се прилага при деца он нулева възраст.
Препаратът е под формата на спрей и е съставен изцяло от природни продукти –
етеричните масла от Дъхаво мушкато, Лимонова трева, Лавандула, Лицеа и Мента.
Отделни компоненти имат специфичен аромат, който отблъсква насекомите а други съставки имат инсектицидно действие.
Приложението е външно, като се нанася през 2 часа.
Д-р Марио Имунокидс – гаранитирайте си спокойно лято за децата си…
Три стъпки за предпазване от неприятните летни вируси
Лятото е не само приятни емоции….
Лятото носи зарази…..
Изключително е неприятно , да отидете на почивка и на следващия ден детето Ви да се разболее с познатите ,но стресиращи симптоми – висока температура, повръщане и диария….
Да, това са ентеровирусите.
Ето и трите стъпки за да ги избегнем :
–прецизирайте контактите си. Приемете, че всяко второ непознато „ходещо“ дете може да бъде заразно. Ето защо, винаги след игра добре измивайте ръцете и лицето на Вашето дете.
– 15 дни преди и по време на почивката давайте на детето Ви тази работеща схема : пробиотик+Рус токсикодендрон 15 сн – по 5 гран. + сироп ИмуноКидс (за деца над 10 години – ИмуноБуст) .
–винаги спазвайте принципа на постепенността , описана в тази статия.
************************************
Първа помощ, ако в очите на детето попадне пясък
Пясъчниците и плажовете са любими места за игра на малките деца през лятото. За съжаление, понякога се случват инциденти, като най-честият е попадане на пясък в очите на малките деца.
Какво трябва да знаем и какво да направим, ако в очите на детето попадне пясък?
- Първото и най-важно нещо, което трябва да не допускаме е, детето да търка очите си, защото песъчинките, дори най-малките, биха могли да увредят роговицата на очите, което би наложило спешна намеса на офталмолог.
- Обикновено прах, песъчинки и всякакви други чужди тела не проникват веднага във тъканта на очите, а остават на повърхността, откъдето сълзите успяват да ги отстранят.
- Ако песъчинките са твърде много или прекалено едри, сълзенето не би могло да ги елиминира и е необходимо процесът то изчистването на роговицата да бъде подпомогнат.
Как да почистим очите на хлапето от попадналия в тях пясък, ако сме на плажа или на детската площадка.
– Първото нещо, което ви трябва е чиста вода, най-добре от шишето на детето или бутилирана минерална вода. Ако наблизо има аптека, вземете физиологичен разтвор.
– Почистването на очите трябва да стане с чисти ръце! Ако случайно разполагате с пипетка или спринцовка, използвайте ги, но ако не разполагате с такива средства, изплакнете очите обилно с вода, като напълните шепите си.
– Ако детето е по-голямо вземете по-голям съд, налейте чиста вода в него и накарайте детето да потопи лицето си в него, като трябва да мига енергично, докато очите му са във водата. Тази процедура е добре да продължи няколко минути.
В никакъв случай не използвайте обикновена чешмяна вода.
След като почистите очите по гореописаните начини, задължително направете дезинфекция, тъй като пясъкът може да е замърсен или заразен с различни ларви на паразити и други инфекциозни агенти. Дезинфекция можете да направите като накапете антибактериални капки за очи, например Офталмосептонекс. Вместо капки за очи можете да използвате тетрациклинова очна мас.
ВАЖНО! Започнете, детето не бива да търка очите си, защото роговицата е много нежна и лесно може да се увреди.
Симптоми на възпаление на очите:
– сълзене
– сърбеж
– замъглено виждане
– непоносимост към светлина
– подути и зачервени клепачи
– болка
Ако тези или подобни симптоми са налице, не експериментирайте, а непременно се консултирайте с личния лекар на детето и посетете офталмолог възможно най-бързо./Източник: purvite7.bg/
******************************************************************************************************
БУМ НА ВАРИЦЕЛА ПРЕЗ ЛЯТОТО
В момента се наблюдава рязко увеличение на случаите с варицела .
Боледуват предимно децата в градинска и ранна училищна възраст.
Ето какво трябва да знаем за тази шарка:
- инкубационен период – 21 дни
- шарката не повтаря – придобива се траен имунитет.
- задължително е поява на обрив по тялото ,главата и лицето
- задължително е наличието на мехурчета на върха на пъпките
- обривът е силно сърбящ
- температурата е чест симптом през първите дни
- кашлицата не е типична за шарката
- нормално шарката протича в продължение на 7 дни.
- когато се появат корички по всички пъпки – тогава детето не е заразно.
- ако детето пие антибиотици или други лекарства преди заразата, то те не възпрепятства появата на обрива и не подтискат шарката!
- два месеца след преболедуване детето е със сринат имунитет и лекарите са много внимателни при следваща болест.
- най-добрата профилактика преди и след варицела е :
– хомеопатичен Рус токсикодендрон 15 сн
***********************************************************************************************
Хомеопатия срещу често срещани проблеми с кожата през лятото
Хомеопатичният подход при проблеми с кожата през лятото е преди всичко профилактичен.
Безспорно е значението на избягването на излагане на слънце в „опасните часове“ – между 13 и 16 часа, на използването на слънцезащитни кремове, на защитата на нежната детска кожа – престой на плажа под слънчев чадър, носене на леки памучни блузки с дълги ръкави и шапки с козирки, на приемането на достатъчно количество течности и т.н. Ако все пак, тези профилактични мерки бъдат пренебрегнати, добре е да знаем с какви хомеопатични медикаменти можем да помогнем за преодоляване на последствията от прекаленото излагане на слънце.
При слънчево изгаряне с розова, оточна кожа, която пари и щипе – може да се приложи Apis mellifica 15 CH, по 5 гранули, първоначално на всеки 15-20 минути (за 1-2 часа), а след това по 5 гранули на всеки час до намаляване на оплакванията.
При червена, болезнена и гореща кожа, излъчваща топлина, която може да бъде усетена дори от разстояние предпочитаме Belladonna 9 CH, която дозираме по същия начин.
Ако изгарянето е по-сериозно и се появят мехури, тогава мислим за Cantharis vesicatoria 9 CН в доза 3-4 пъти дневно по 5 гранули.
Belladonna 15 СН е подходяща при признаци на претопляне – температура, главоболие, гадене, втрисане. В тези ситуации препоръчваме пациентът да остане в хладно помещение, да приема много течности и Belladonna 15 CH на всеки 15 минути, с разреждане на приемите при подобрение. Ако оплакванията са по-изразени или става въпрос за малко дете – добре е пациентът да остане под лекарско наблюдение.
При по-изразени оплаквания, състоянието може да бъде облекчено с приема на Glonoinum 9 CH на всеки 10-15 минути. Профилактиката на слънчевата алергия включва преди всичко лечение на терена (най-често подлежи чувствителен тип Natrum muriaticum). Добре е тя да започне поне две-три седмици преди първото излагане на слънце. Към нея се добавя и хомеопатичен медикамент с противо-алeргично действие – Apis mellifica 15/30 CH или Histaminum 15 CH. Ако слънчева алергия вече се е проявила, тогава е добре да се приемат Muriaticum acidum 9 CH и Apis mellifica 15CH, като двата медикамента се редуват на всеки 1-2 часа до отшумяване на оплакванията. Ако те са по-изразени, в началото двата медикамента могат да се редуват на всеки 15-20 минути до облекчаване на симптомите.
Друг често срещан кожен проблем през лятото са ужилванията или ухапванията от различни насекоми (комари, оси, пчели, кърлежи и т.н.) В областта на ухапването бързо се появява зачервяване и подуване на кожата, което сърби и / или боли. Често на мястото на проникване на хоботчето или жилото на насекомото се образува и везикулка. Ухапването от кърлеж трябва да се третира с повишено внимание, защото заболяванията, на които кърлежите могат да бъдат преносители (напр. Лаймска болест), когато останат нелекувани с конвенционални средства могат да причинят сериозни системни усложнения.
Ухапването от комар е най-баналният летен проблем, но при алергичните хора и малките деца, често има силна локална реакция, която създава значителен дискомфорт. Най-често използваните в тази ситуация медикаменти са: Apis mellifica 15 или 30 СН. Това е хомеопатичното лекарство, което със сигурност се използва най-често при ухапване или ужилване от насекоми. Показание за използването на Apis mellifica е бързата поява на оток на кожата и подлежащата съединителна тъкан на мястото на ухапването. Кожата е с розов цвят, сърби и пари, като тези оплаквания се подобряват при поставяне на студен компрес на засегнатото място. Ефектът на Apis mellifica се проявява бързо, но е краткотраен и поради това се препоръчва да се приемат по 5 гранули от медикамента на всеки 10-15 минути през първите 1-2 часа от ухапването/ужилването, след което приемите постепено да започнат да се разреждат.
Често при ухапване/ужилване от насекоми, ефектът на Apis mellifica се допълва от Ledum palustre 5 или 9 СН. При ужилване, той се приема 4 до 6 пъти дневно по 5 гранули. Ledum palustre 9 СН играе и ролята на репелент. Като такъв, той се приема ежедневно, по 5 гранули, през целия рисков период. Urtica urens 9 СН препоръчваме, когато след ухапването или ужилването се появяват типични уртики. Наблюдават се оток, боцкане и парене, които за разлика от Apis mellifiсa, се подобряват от топли компреси. Дозира се по 5 гранули на всеки 10-15 минути през първите 1-2 часа от ужилването и с настъпване на подобрение, приемите постепенно се разреждат.
Arsenicum album 9 СН, по 5 гранули 3-4 пъти дневно, изполваме при парещ обрив, подобряващ се от топъл компрес и влошаващ се през нощта. Допълнителни показания за използване на този медикамент са силната тревога и възбуда на засегнатия. Rhus toxicodendron 9 СН, по 5 гранули 3-4 пъти дневно, препоръчваме при поява, на мястото на ухапването или ужилването, на везикули, изпълнени с бистро или светло съдържимо, разположени върху зачервена и силно сърбяща основа. Често сърбежът се подобрява от топъл компрес.
Ranunculus bulbosus 9 СН се предпочита пред Rhus tohicodendron, когато ухапването или ужилването са довели до образуване на сърбящи, парещи везикули, изпълнени с кръвенисто съдържимо. Cantharis vesicatoria 9 СН, по 5 гранули 3-4 пъти дневно, е много ефикасен при образуването на големи, парещи и сърбящи фликтени или псевдофликтени. Д-р Райна Томова
КАКВО Е ХЕРПАНГИНА
Основните симптоми са висока температура и болки по ставите и мускулите.
Нашите лекари трябва добре да разпознаят това състояние за да могат децата ни напълно да се излекуват и да посрещнат грипната епидемия в добра имунна кондиция.
Какво се крие зад това „стряскащо“ наименование Херпангина?
Нищо опасно – тя се причинява от Коксаки вирус. При нея имаме висока температура за около 3 дни.
Когато преглеждаме гърлото на децата забелязваме малки мехурчета по небната дъга. Много често в края на температурния период се появява обрив по тялото, т.нар. Раш.
Прочетете повече за херпанигната и как се лекува
КОКСАКИ ВИРУСИ – какво се крие зад това понятие
Засягат се предимно децата.
Болестта започва с висока температура и поява на обриви – по длани , ходила и устната лигавица. Тези пъпки са типични – появяват се под формата на малки мехурчета.
Заради тази локализация на обривите коксаки вирусната инфекция се нарича още Синдром ръка – крак – уста.
Инкубационния период е 3 дни.
Вирусът се излъчва чрез слюнката на детето и сега внимавайте – те много лесно го поселват по играчките и другите предмети. Това е основния начин на заразяване. Затова основния извод е – хигиена и пак хигиена!
Непрекъснато почиствайте играчки ,лъжички ,и други предмети , които са в досег с детето, защото знаете ,че малките деца изучават света чрез устата си и обичат да лапат всичко.
Постоянно измивайте и дизинфекцирайте ръцете , приборите и шишета на децата си.
Недопустимо е да ползват едни и същи лъжички и чаши.
Правете го , за да изкарате безпроблемно лято.
********************************************************************************************************************
Подгответе децата си за лято 2019.
Детският лекар препоръчва :
- поне 10 дни на море.
- и 10 дни на планина.
Основен риск за децата Ви през лятото ще бъдат енетровирусите.
те причиняват:
- ентероколити с повръщане и диария
- херпангини
- сидром крак-ръка-глава.
Основното профилактично средство ще бъдат пробиотиците.
Нека да се запознаем с тях.
Колонизацията с добри бактерии става постепенно. Веднага след раждането в червата на бебето преобладават ентеробактерии и стафилококи. Началото на кърменето е първият важен етап от колонизацията на чревната микрофлора, следван от периода на захранването.
- Етап 1: периодът на кърменето: БИФИДОБАКТЕРИИ
Чрез кърмата бебето получава основно бифидобактерии и лактобацили. Тези бактерии подпомагат усвояването на лактозата.
В първите 6 месеца в червата на здравите деца преобладават бифидобактериите (90%) и лактобацилите. Тяхната роля е да помогне за съзряването на имунната и храносмилателната система.
Рискове при ниски нива на бифидобактерии: алергии и затлъстяване
Според проучванията, смущения в микробиотата в ранния етап от живота, като ниски нива на бифидобактерии, предхождат развитието на някои заболявания като алергия (например атопичен дерматит, алергичен ринит, хранителни непоносимости) и затлъстяване.
Добавки: На детето при нужда могат да се дават директно пробиотици за бебета като добавка в млякото.При невъзможност за кърмене, може да се включат специални адаптирани формули с добавка на нужните бифидобактерии.
- Етап 2: периодът на захранването
Комбинирането на кърмата с храна от немлечен тип постепенно увеличава разнообразието от микробни видове в чревния микробиом. С твърдата храна се промотира растежа на бактерии, чиито гени позволяват усвояването на по-голямо разнообразие от въглехидрати, както и спомагат синтеза на витамини и др. от храната.Така постепенно се постига след първата година доминиране на представителите на родовете Firmicutes и Bacteroides, характерно за здравия микробиом.
- Етап 3: Периодът от 2 до 3 г възраст
В този период микробиотата на детето добива характеристиките на тази при възрастните и за всяко дете се оформя индивидуална чревна флора. Дори еднояйчни близнаци формират различен собствен чревен микробиом.
Липсата на баланс в чревната микробиота в ранна детска възраст може да доведе до нежелани състояния, засягащи здравето както в краткосрочен, така и в дългосрочен план. Раждане с цезарово сечение, липса на кърмене, антибиотична терапия, твърде стерилна среда, в която детето расте и играе могат да са причина за израстване на нездравословен микробиом, резултатите от което са по-често боледуване, по-висок риск от наднормено тегло, алергии и хранителни непоносимости още от ранна възраст, астма, отражение върху развитието на мозъка и др. Затова много родители си задават въпроса дали приемът на пробиотици под формата на хранителни добавки може да помогне. Отговорът е да. В комбинация с подходящ начин на хранене и живот, това е възможно.
Някои от видовете добри бактерии, които населяват нашите черва, са изолирани от природата и разработени под формата на пробиотици. Пробиотиците са живи микроорганизми. Повече за тях прочетететук. Изборът на пробиотик трябва да е съобразен с конкретните нужди. Например, за да компенсира липсата на бифидобактерии в първите месеци след раждането, бъдещата майка и кърмачка може да приема бифидобактерии под формата на пробиотична добавка.
- Кои пробиотици са препоръчани за деца?
Всеки пробиотик съдържа различни полезни бактерии. Много е важно те да бъдат подбрани правилно. Водещите организации в областта на гастроентерологията са направили обстоен преглед на предлаганите на Европейския пазар (основно в Западна Европа) пробиотични добавки и тяхното действие, за да направят своите препоръки според степента на ефективност, включително при деца. Важно е да се знае, че и най-добрият пробиотик за едни може да се окаже безполезен за други. Защото всеки има свой индивидуален микробиом и конкретни нужди от полезна микробиота, в зависимост от здравословния статус и проблем./www.namama.bg
С бебе на море – мисията е възможна
Почивката през летните месеци съвпада с периода на най–бурно физическо развитие на детето – през есента то ще бъде друго – израснало и закрепнало.
Не по-малко значение има и извеждането на детето в друга, различна от обичайно- ежедневната среда. Именно то укрепва нервно – психичното развитие. Всички тези фактори силно стимулират имунната система, която в повечето случаи е изтощена от дългата зима.
Минималната възраст на бебето, при която то може да бъде заведено на море е 9 месеца. Когато планирате почивка, винаги съветвам да е дълга. Най–добрият вариант е 10 дни на море и 10 дни на планина. Коя ще е първа няма никакво значение.
Честа грешка е, родителите да искат да отскочат до морето за кратко – 3–4 дни. Това време е достатъчно само ……….. за разболяване на детето.
Защо почивка от 10 дни? Прочетете повече >>>
Вижте как цезаровото сечение влияе на формирането на нормална микробиота при бебетата и какви последствия се очакват:
Здравейте! Дъщеря ми се разболя от Варицела и от първия ден приема Рус токсикодендрон 15 ch 3×5, колко дълго трябва да го приема и в каква доза?Помага ли, за да се позакрепи имунната система? Благодаря предварително 🙂
Здравейте Стеф, Да, Рус токсикодендрон 15 сн трябва да се приема 2 пъти по 5 гран. още един месец За да бъде ефекта пълен за повишаване на имунитета добавете и ИмуноКидс .
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Всичко за здравето на детето прочете в книгата "ОТ НУЛА"
Здравейте,д-р Марио. Дина ми на 4 години му предстои ваксиниране с ваксинта за морбили (която е на 13м) има трета сливица и 2 уголемени. Трудно диша вечер. Това може ли да попречи на ваксинацията или няма проблем? Знам ,че трябва да е напълно здрав.
Здравейте Вероника, По принцип ако няма активна инфекция ,то може да се постави ваксината.
Добре е, да се направи профилактична схема за тези сливици.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Всичко за здравето на детето прочете в книгата "ОТ НУЛА"
Здравейте, д-р Янакиев!
Синът ми, който е на 3г и 7м. Има увеличена трета сливица. Също така и другите 2 сливици са с по-големи размери. Вечер като спи похърква, диша тежко и зависи от позата и трудно. Говори леко носово. Какво ще ми препоръчате, за да повлияем на сливиците? Мерси предварително и бъдете благодловен, че помагате на толкова много хора!
Здравейте Ина, Ето една тримесечна схема, която трябва да повлияе на третата сливица :
–сутрин Аграфис 5 сн – по 5 гран.
–вечер Барита карбоника 30 сн – по 5 гран.
–сироп Имунокидс – 2 пъти по 4 мл.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Всичко за здравето на детето прочете в книгата "ОТ НУЛА"